Motor Bobin Sarımı


      Motor sarımı elektronik makinalarda kullanılan bir işlemdir. Motor sarımı aşamasına gelmeden önce görsel olarak inceleme yapılır. Gövde ve klemens gibi parçalar tespit edildikten sonra elde edilen bilgiler analiz yapılması amacından kayıt altına alınır. Eğer kaplin ve kasnak varsa çektirme yapılarak demonte yapılır. Kasnak vidalı ise demonte işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle vidalar sökülür. Bu işlemin ardından kasnaklar 120 derece açıya uyarlanarak motor sarımı için hazırlanmış özel çektirme makinası ile çektirilir. Çok sağlam olan kasnaklarda ısı kaynağı kullanılarak demonte işlemi gerçekleştirilir aksi takdirde diğer parçalara hasar gelebilir.

      Bobinaj da ortaya çıkan probleme ve şikayete yönelik tespit yapılır. Makina sahibinden de ön bilgiler alınarak motor sarım işlemine başlanır. Sonrasında uygulanması gereken adımlar tespit edilir. Tespit aşamasından sonra kaplin bölümü kontrol edilerek gerekli ayarlar yapılır. Bu ayarların kesinlikle doğru ve hatasız bir biçimde yapılması gerekir aksi taktirde büyük problemler ortaya çıkar.

      Akım sargısının endüviye paralel olan motorlar paralel sarımlı motor olarak adlandırılır. Bu tür motorlar yük almadıktan sonra çok zor devir alırlar. Paralel sarımlı motorlar bu nedenle dışardan uyarmalı makinalarda kullanılırsa çok daha iyi olacaktır.

      Seri sarımlı motorlar Uyarıcı sargı endüvi ile seri şekilde bağlanmış olduğu için bu ismi almıştır. Devir sayısını yükseltme işlemi bu makinalarda yapılamaz yani paralel sarımlı motorlara göre çok daha farklıdırlar. Devir yükseltme işlemi son derece nadir görülür bu nedenle bu motorlar ona göre makinalarda kullanılmalıdır. Seri sarımlı motorlarda akımın tamamı endüvi sargısından geçer. Bu sebepten dolayı endüvi alanında oluşan akım yükseldikçe uyarı akımı da seri olarak yükselişe geçer. Akım yükselme aşaması özellikle makina hareket halindeyken çok sık görülen bir durumdur.

      Sabit mıknatıslı motorlar dışarıdan uyarmalı olarak çalışma prensibi yürütür. Bu tip motorlarda uyarı sargısı endüvi ile birbirine bağlanmaz. Çünkü uyum akımı dışarıdan yapılan hareket ile sağlanır. Makina harekete geçtiği zaman dışarıdan uyarmalı akım ekstra olarak verilir.

      Nev Teknoloji olarak her türlü bobin sarma makinası üretme kapasitesine sahibiz. Özel tasarım bobin sarma makinaları ile işinize göre üretilen sistemlerle fark yaratın. 0.1mm tel çapından başlayan bobin sarma makinalarımız istenilen tel kalınlığını hatasız bir şekilde teli koparmadan sarmaktadır. Bobin sarma makinaları, trafo sarma makinaları, endüvi sarım makinaları, servo sarma makinaları, motor stator sarma makinaları, motor fren bobini sarma makinaları, DC motor sarma makinaları, troid sarım makinaları ve diğer sarma makinalarımızla hizmetinizdeyiz. Dokunmatik ekran ve kolay kullanım ara yüze sahip bobin sarma makinalarımız iki yıl garantilidir.

      

 
1 2 3
Bobin sarma makinası nev teknoloji

NEV MF250

Bobin sarma işlemlerindeki materyaller sektöre göre değişiklik gösterse de, bobinler birçok makineli iş sektöründe yer alan ürünlerdir. Bobin sarma makineleri, bobinin ve sarılacak telin ebatına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sargı boyu, nüve çapı, tur sayısı gibi...

Detaylı Bilgi
Bobin sarma makinası nev teknoloji

NEV MS75

Motorların statorlarının sarımı oldukça zor ve dikkat isteyen bir iştir. Gerek motorların çok farklı boyutlarda olması, gerek kullanılan telin kalınlığı, gerekse farklı motor üreticilerinin farklı tasarıma sahip motorları düşünüldüğünde oldukça dikkat edilmesi...

Detaylı Bilgi
Bobin sarma makinası nev teknoloji

NEV MS110

Nev Teknoloji olarak ürettiğimiz bobin makinaları ile artık hızlı ve zahmetsizce bobin sarma işlemlerinizi kısa süre içinde tamamlayabileceksiniz. Özel tasarım, özel yazılım ve kolay kullanım özellikleri ile büyük motorların stator bobinlerini, hassas ayarlamalar ile...

Detaylı Bilgi